MuPAD dla niecierpliwych

Wstępna informacja

Niniejsza książka jest krótkim wprowadzeniem do najmłodszego systemu algebry komputerowej, jakim jest program MuPAD. Autor krok po kroku wprowadza niezbędne pojęcia, pokazując tym samym wiele ciekawych zastosowań programu MuPAD w nauczaniu matematyki. Książka może posłużyć również jako przewodnik do samodzielnych eksploracji matematyki z komputerem. Szczególnie warte polecienia są dwa aspekty tej ksiażki – niezwykle fascynująca grafika matematyczna, oraz wprowadzenie do programowania w zastosowaniach matematycznych.

Autor książki od lat zajmuje się grafiką matematyczną. MuPAD dla niecierpliwych jest odbiciem tych zainteresowań. Mamy tu przykłady wielu interesujacych krzywych matematycznych, powierzchni, animacji matematycznych, wielościanów i fraktali.

MuPAD Pro

MuPAD jest najmłodszym programem z grupy tzw. Computer Algebra System. Powstał on na uniwersystecie w Paderborn w Niemczech w słynnej grupie badawczej — MuPAD Research Group, kierowanej przez Prof. Fuchssteinera. Interesujące jest to, że od samego początku znaczący udział w tworzeniu MuPADa mają studenci uniwersytetu w Paderborn.

MuPAD zdobył wiele nagród na wystawach oprogramowania naukowego i dydaktycznego. Uważa się powszechnie, że jego możliwości graficzne są zdecydowanie najlepsze wśród programów matematycznych.

Dane wydawnicze

Autor
Mirosław Majewski
Tytuł
MuPAD dla niecierpliwych
Wydawca (sponsor)
Edukacja z TI, Lublin, Polska
ISBN
83-917989-2
Wydawnictwo
Agencja Reklamowa OMEGA ART
Advertisement

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s